Biuro Projektu:
Beskidzkie Biuro
Consultingowe S. A.
ul. Warszawska 153,
43-300 Bielsko – Biała

Tel.: (33) 816 17 56 wew. 26
Fax: (33) 816 92 26

E-mail:
pierwszybiznes@bbc-polska.com

Strona www:
www.bbc-polska.com

NASZE FIRMY

Fizjonova Dariusz Klimczak

 

 

 

Niosą nas przez całe życie, dźwigają ciężar naszego ciała, w niektórych przypadkach sygnalizują zbliżającą się chorobę. A czy my odpowiednio dbamy o stopy? Okazuje się, że nie zawsze, często ich potrzeby spychamy na dalszy plan, a przecież w ciągu naszego życia pokonujemy dzięki nim dystans dwóch okrążeń dookoła równika. Brak dbałości o stopy oraz noszenie nieodpowiedniego obuwia może skutkować bólem oraz wadami postawy, o czym powinniśmy pamiętać, gdyż leczenie schorzeń stóp czy wad postawy jest w większości przypadków długotrwałe. Na pomysł jak pomóc ludziom borykającym się z powyższymi problemami wpadł Pan Dariusz Kimczak, którego głównymi zainteresowaniami są ortopedia i wady postawy, a zwłaszcza wady i schorzenia stóp. W założonej przez siebie firmie Fizjonova, zajmuje się komputerową diagnostyką schorzeń i wad stóp, postaw ciała oraz produkcją odpowiednich wkładek korygujących, które sa flagowym produktem firmy. Głównym wyróżnikiem firmy jest wykorzystanie nowoczesnego sprzętu jak i zindywidualizowany dobór wkładek. Dobra wkładka ortopedyczna to nie pełny sukces. Często chora stopa winna być dodatkowo zaopatrzona w odpowiednie obuwie profilaktyczne lub lecznicze. Stąd pomysł, aby w przyszłości firma oferowała dodatkowo możliwość profesjonalnego doboru butów, które w połączeniu z produkowaną  wkładką dadzą jeszcze lepszy efekt terapeutyczny lub komfortowy. jest W przyszłości planowane jest stworzenie centrum zdrowej stopy, gdzie każdy pacjent będzie mógł zaopatrzyć się we właściwe buty i wkładki ortopedyczne, ale również skarpety, ortezy stóp, kosmetyki.

Dane do kontaktu:
Adres: 43-300 Bielsko-Biała ul. 11-go Listopada 60-62
Tel.: 881-224-157
Strona wwwhttp://www.badaniekomputerowestóp.pl
E-mail: klimczakorto@gmail.com

BP Renata Rosner

Wraz ze zbliżającymi się miesiącami letnimi coraz częściej zadajemy sobie pytanie: gdzie spędzić wakacyjny urlop. Wybrać morze czy góry? A może jeziora? Wyjechać zagranicę czy pozostać w kraju? Wybór odpowiedniego miejsca wypoczynku ma duże znaczenie i często decyduje o poziomie zadowolenia i jakości naszego urlopu. Jednak wybór samego miejsca, choćby najbardziej trafny może nie wystarczyć, gdyż równie ważny jest wybór odpowiedniej osoby, która w trakcie naszych wakacji pokaże nam warte uwagi miejsca oraz w ciekawy sposób opowie o ich historii. Zawód pilota wycieczek wymaga pasji, zaangażowania i poświęcenia i takie właśnie cechy posiada Pani Renata Rosner, która swoją pasję zmieniła w zawód.


Pani Renata Rosner jest licencjonowaną pilotką wycieczek, biegle zna język angielski i włoski, ale potrafi się porozumieć również i w innych językach. Specjalizuje się w obsłudze wyjazdów incentive, grup firmowych, szkolnych czy wyjazdach specjalistycznych, dodatkowo w celu zapewnienia uczestnikom komfortu zwiedzania oraz zwiększenia efektywności wycieczek, używa bezprzewodowego systemu słuchawek TOUR GUIDE. Jej najczęstsze kierunki podróży to  Włochy (m.in. Rzym Wenecja, Werona, Florencja, Pompeje). Austria (m.in. Wiedeń, Salzburg, Innsbruck), Francja (m.in. Paryż, zamki nad Loarą, Lazurowe Wybrzeże), Monaco, Szwajcaria (m.in. Zurich, Genewa, Lucerna, ), Liechtenstein, Hiszpania, Czechy, Słowacja oraz wiele innych.

Migawki z jej podrózy można zobaczyć na stronie www.pilotka.flog.pl
Zapraszamy do zapoznania się z ofertą firmy BP Renata Rosner

Dane do kontaktu:
Adres: 43-300 Bielsko-Biała, ul. Jesienna 8
Tel. 519-123-689
Strona www: www.pilotka.flog.pl
E-mail: renata.rosner@wp.pl

Piotr Kocybik i INNI

Piotr Kocybik i INNI to pracownia druku typograficznego i studio grafiki użytkowej. INNI powstali z mojej miłości do typografii, która jest podstawowym nośnikiem zapewniającym ciągłość naszej kultury i gra główną rolę w grafice użytkowej której sendem jest komunikacja wizualna. Nie bez przyczyny mówi się, że litery mają charaktery – ja kancentruję się na tym, aby jak najlepiej obrazowały intencje moich klientów. Łączę nowoczesne podejście do projektowania z kilkusetletnią tradycją i pięknem druku typograficznego (letterpress), który realizuje na zabytkowych prasach drukarskich. Zapraszam do współpracy wszystkich zainteresowanych prowadzeniem skutecznej i kulturalnej komunikacji, zarówno na potrzeby biznesowe jak i indywidualne.

Dane do kontaktu:
Strona wwwhttp://inni.pl/
E-mail: piotr@inni.pl

Studio DeezBeez Lucyna Wylon

Po wielu latach dominacji produkcji masowej cechującej się nijakością oraz brakiem dbałości o estetykę nadszedł moment, w którym konsumenci zaczęli dostrzegać, że dobra materialne mają być nie tylko funkcjonalne i użyteczne. Coraz ważniejszym czynnikiem, nieraz decydującym o dokonaniu zakupu, staje się forma produktu. Do tej pory słowo “design” kojarzone było z wystawami i wernisażami, dziś wielu projektantów udowadnia, że nawet przedmioty codziennego użytku mogą zaciekawić swoją formą i w sposób innowacyjny łączyć najnowsze technologie z atrakcyjnym wyglądem. 

Jednym z przykładów tego trendu jest powstałe w ramach projektu „PIERWSZY BIZNES – aktywizacja lokalnej społeczności” Studio Designu DeezBeez Pani Lucyny Wylon. Oferta studio jest niezwykle szeroka i obejmuje m.in. projektowanie graficzne, projektowanie tkanin i ubioru, reklamę, malarstwo dekoracyjne, a także organizację wystaw czy warsztatów. Zamysłem studia jest tworzenie rzeczy oryginalnych, zabawnych, cechujących się wysoką jakością, a które jednocześnie są użyteczne i funkcjonalne. Ideą jego powstania jest chęć tworzenia przedmiotów, które posiadają wyżej wymienione cechy oraz w ciekawy sposób nawiązują do charakteru i tradycji regionu i które mogą z sukcesem go reprezentować, a nawet stać się jego wizytówką.

Obecnie studio jest na etapie rozwoju, do współpracy zapraszani są kolejni projektanci, a strona internetowa wzbogacana jest o kolejne materiały. Więcej informacji nawww.studiodeezbeez.com 

Zapraszamy

Dane do kontaktu:
Adres: ul. Prosta 18, 43-310 Bielsko-Biała
Strona www: http://www.studiodeezbeez.com
E-mail: lwy@studiodeezbeez.com
Tel.:660-452-348

Przedszkole „Akademia Małego Człowieka” Lucyna Krzyżowska

W Krzyżowej, niedaleko Jeleśni w powiecie żywieckim powstało niesamowite miejsce. Miejsce niezwykle ciekawe i przyjazne dla każdego Małego Człowieka. Tym miejscem jest przedszkole „Akademia Małego Człowieka”. Akademia w nazwie przedszkola nie jest przypadkiem, ponieważ oprócz gwarancji poczucia bezpieczeństwa czy możliwości zabawy z rówieśnikami placówka zapewnia swoim wychowankom właściwy rozwój intelektualny, poprzez odpowiednio dobrany program dydaktyczno-wychowawczy. Stąd mottem działalności przedszkola są słowa Roberta Fulghum’a „Wszystkiego, co naprawdę powinienem wiedzieć, nauczyłem się w przedszkolu- o tym jak żyć, co robić, jak postępować i współżyć z innymi, patrzeć, odczuwać, myśleć, marzyć i wyobrażać sobie lepszy świat” i na nich opiera się idea jej działania.

W ramach realizowanego programu dydaktyczno-wychowawczego przedszkolaki biorą udział w zabawach dydaktycznych, ruchowych czy plastycznych, które bardzo dobrze przygotowują je do rozpoczęcia edukacji szkolnej. W Akademii Małego Człowieka każdy przedszkolak spędza czas twórczo i przyjemnie, zdobywając nowe umiejętności oraz wiedzę w sposób bezstresowy, co sprawia mu radość i wzmacnia wiarę we własne siły, co jest niezwykle ważne na tym etapie edukacji. Dodatkowo przedszkole organizuje różne uroczystości tematyczne np. spotkanie z policjantem, andrzejki, mikołajki  czy bal karnawałowy, możliwa jest również organizacja zajęć dodatkowych, takich jak gimnastyka korekcyjna, język angielski, basen czy wyjścia do kin, teatrów czy bibliotek.

Zapraszamy do zapoznania się z całą ofertą Akademii Małego Człowieka dostępną na stronie internetowej oraz do osobistej wizyty w przedszkolu.

Dane do kontaktu:
Adres: ul. Jana Pawła II 1, 34-335 Krzyżowa
Strona www: www.przedszkolekrzyzowa.pl
Tel.: 789-325-910

e-roads Łukasz Wandzel

 

 


E-roads to firma wykonująca kompleksowe opracowania projektowe, związane głównie z infrastrukturą drogową. Do projektowania wykorzystujemy nowoczesne i specjalistyczne oprogramowanie wspomagające projektowanie. W rozwiązaniach projektowych stosujemy najnowsze dostępne technologie, zgodne ze światowymi trendami w tym zakresie.

Świadczymy usługi związane z szeroko rozumianą infrastrukturą transportową:

·projekty dróg i ulic
·projekty parkingów, placów manewrowych
·projekty zjazdów indywidualnych oraz publicznych
·projekty organizacji i uspokojenia ruchu
·projekty chodników, dróg rowerowych, ciągów pieszo jezdnych
·projekty terenów rekreacyjnych
·projekty robót ziemnych
·projekty niwelacji i ukształtowania terenu

Wykonujemy, również różnego rodzaju analizy:
analiza widoczności w obszarze skrzyżowania, zjazdu do posesji, łuku
analiza przepustowości oraz przejezdności m.in. skrzyżowań, węzłów, zjazdów
analiza kosztów inwestycji – przedmiary i kosztorysy robót budowlanych

Przeprowadzamy dodatkowo szkolenia z praktycznego zastosowania oprogramowania firmy Bentley:
-szkolenia MicroStation
-szkolenia InRoads
-szkolenia Power Civil For Country

Dane do kontaktu: 
Adres: 34-331 Świnna, ul. Granicznik 20
E-mail: lukaszwandzel@wp.pl
Tel.: 792-239-601

Ogrody Beskidzkie Tomasz Kufel

Wpatrz się głęboko w przyrodę, a wtedy wszystko lepiej zrozumiesz – Albert Einstein

 

Bliski kontakt z przyrodą jest pozytywnie postrzegany przez niemal każdego człowieka. Obcowanie z naturą koi i odpręża, pozwala także w krótkim czasie odzyskać energię i chęć do życia. To właśnie dlatego tak lubimy przebywać wśród zieleni, na świężym powietrzu i chętnie przenieślibyśmy piękno przyrody do naszego najbliższego otoczenia. Odpowiednio zaaranżowany ogród może w znacznym stopniu odmienić wygląd domu i w istotny sposób zwiększyć jego wartość. Należy jednak pamiętać, żeby ogród oraz zieleń otaczająca dom odpowiadała jego charakterowi i pasowała do niego, tak, jak odpowiednio dobrana do obrazu rama.
Samodzielna aranżacja zieleni wymaga specjalistycznej wiedzy, lat doświadczenia oraz wyczucia estetyki. Dla osób, ktore nie chcą się mierzyć z samodzielnym tworzeniem ogrodu z pomocą przychodzi firma Ogrody Beskidzkie, która w swojej ofercie posiada wiele usług; od aranżacji terenów zielonych poprzez kompleksowe zakładanie ogrodów i sadów, po pielęgnację roślin oraz leczenie drzew i krzewów. Ekipa Ogrodów Beskidzkich współpracuje z klientem na każdym etapie inwestycji, nie boi się wyzwań i z chęcią realizuje pomysły autorskie klientów. Ogrody, parki i zieleń publiczna to jej świat, kreując naturę czerpiemy z niej pełnymi garściami. Zapraszamy do współpracy.

Dane do kotntaktu:
Adres:  ul. Kasztanowa, 34-325 Łodygowice
Strona WWW: www.ogrody-beskidzkie.pl
E-mail: ogrody.beskidzkie@op.pl
Tel.: 603-892-207

Centrum Usług Psychologicznych Katarzyna Krejza-Fiedor

Życie jest jak szlak prowadzący na górski szczyt, każda dróżka jest inna, tak, jak różni są wędrowcy. Są szlaki strome i krótkie oraz łagodne i długie. To, jaką drogę obierzemy jest niezwykle ważne, gdyż ma wpływ na to jak szybko i czy w ogóle dotrzemy do celu. Jednak nie musimy być na tym etapie sami i możemy poprosić o fachową pomoc. Miejscem, w którym możemy skorzystać z takiej pomocy jest Centrum Usług Psychologicznych, które powstało w maju 2012 roku. Jego powstanie jest wynikiem połączenia dwóch płaszczyzn zainteresowań właścicielki – diagnostyki psychologicznej oraz pomocy psychologicznej wraz z psychoterapią. W zależności od potrzeb klienta usługi mogą być realizowane w miejscu przebywania klienta lub w siedzibie Centrum Usług Psychologicznych.

Oferta usług jest niezwykle szeroka i obejmuje głównie:
-badania psychotechniczne operatorów maszyn oraz kierowców,
-psychoterapię indywidualną,
-prowadzenie tematycznych grup wsparcia,
-psychoterapię pary,
-diagnostykę psychologiczną osób dorosłych oraz dzieci i młodzieży..

Działalność Pani Katarzyny Krejzy-Fiedor zorientowana jest przede wszystkim na poznawanie samego siebie i poszukiwanie najbardziej optymalnych rozwiązań, tak w życiu prywatnym jak i zawodowym. Dzięki posiadanym kwalifikacjom i doświadczeniu jako psycholog, Pani Katarzyna Krejza-Fiedor pomaga odkryć drzemiący w nas potencjał i wytyczyć szlak, którym powinniśmy się kierować.

Dane do kontaktu:
Adres: ul. Marii Skłodowskiej – Curie 9, 34-300 Żywiec
Strona WWW www.psychologzywiec.com.pl
E-mail: cup.kf@tlen.pl
Tel.: 505-810-570

Kancelaria Prawna - Maciej Waloszek

Już od maja 2012 roku mieszkańcy Bielska-Białej i okolic mogą skorzystać z usług nowopowstałej kancelarii prawnej, prowadzonej przez Pana Macieja Waloszka, wpisanego na listę radców prawnych Okręgowej Izby Radców Prawnych w Katowicach.
Celem Kancelarii jest świadczenie usług prawnych jak najlepiej dopasowanych do realnych potrzeb i oczekiwań klientów. Zaletą oferty Kancelarii jest bogate doświadczenie w branży, a także zrozumienie dla procesów międzyludzkich rządzących relacjami w życiu osobistym jak i w biznesie. Oferowane usługi są świadczone w sposób kompleksowy, przy współpracy ze specjalistami z różnych dziedzin prawa, jak również z doradcami podatkowymi, notariuszami, biegłymi rewidentami, rzecznikami patentowymi czy rzeczoznawcami.
Działalność Kancelarii obejmuje doradztwo prawne oraz obsługę prawną, ze szczególnym nastawieniem na konsultacje i prowadzenie spraw z zakresu prawa cywilnego i rodzinnego, spraw własnościowych, gospodarczych, jak również prowadzenie szkoleń z wybranych dziedzin prawa dla przedsiębiorstw i osób fizycznych.
Jednym z fundamentów funkcjonowania Kancelarii jest stałe podnoszenie kwalifikacji, pogłębianie i uzupełnianie wiedzy prawniczej oraz dostosowywanie jej do potrzeb zmieniających się realiów, tak aby klienci mieli poczucie, że ich sprawy powierzone zostały w dobre ręce.

Dane do kontaktu:
Adres: ul. Kołłątaja 14/5, 43-300 Bielsko-Biała
Strona WWW: www.waloszek-kancelaria.pl
E-mail: waloszek.doradztwo@gmail.com
Tel.: 509-730-309

Centrum Hatha Jogi w Bielsku Białej - Katarzyna Radka

Hatha Joga to jedna z najbardziej znanych na Zachodzie tradycji indyjskiej jogi, która bazuje głównie na pozycjach ciała, zwanych asanach, na kontroli oddechu pranajama,oraz sześciu procesach oczyszczających krija . B. K. S. Iyengar jest największym współczesnym nauczycielem jogi i twórcą metody zwanej od jego nazwiska jogą Iyengara®. W wieku 94 lat zadziwia niespotykaną sprawnością i energią. Liczne pomoce i  akcesoria do jogi zaprojektowane przez siebie pozwoliły mu rozwinąć sztukę terapeutycznej jogi bliskiej zachodniej rehabilitacji. Korzyści, wynikające z tych ćwiczeń  z każdym rokiem, na całym świecie, przciągają coraz więcej zwolenników uprawiających jogę według metody Iyengara®

Regularnie praktykowana joga zwiększają siłę i wydajność mięśni, ścięgien, systemu krążenia, systemu nerwowego pomaga zwalczać bóle głowy, kręgosłupa i stawów, ułatwia łagodne przejście przez okres przekwitania, wspomaga leczenie depresji. Ma korzystny wpływ na umysł i psychikę. Poprzez praktykę jogi poznajemy siebie, swoje wnętrze, odkrywamy harmonię i pełnię  życia.
Zajęcia prowadzi Pani Katarzyna Radka, która jest dyplomowaną nauczycielką jogi według metody B.K.S. Iyengara oraz instruktorem rekreacji ruchowej. Doskonaliła swoją praktykę na kursach i warsztatach prowadzonych przez doświadczonych nauczycieli polskich i zagranicznych: Konrada Kocota, Katarzynę Pilorz, Gabrielę Giubilaro, Ritę Keller, Lois Steinberg i Corin Biria. Podczas pobytu w Indiach praktykowała w Instytucie B.K.S. Iyengara w Punie oraz w letniej szkole Himalayan Iyengar Center w Arambolu.

Dane do kontaktu: 
Adres: 43-300 Bielsko-Biała, ul. Karola Miarki 3
Strona WWW: http://bielskojoga.pl
E-mail: k.radka@yahoo.pl
Tel.: 602-534-273

Przedmioteria Aleksandra Tarnawa

Szukasz wyjątkowych dekoracji i ozdób do mieszkania lub domu? Chcesz całkowicie odmienić przestrzeń, w której na co dzień przebywasz? A może szukasz pięknego prezentu dla kogoś bliskiego? Nic prostszego, wystarczy odwiedzić Przedmioterię, aby znaleźć szereg interesujących artykułów, które pomogą odmienić każde wnętrze i nadadzą im elegancji i sprawią, że staną się niepowtarzalne. Jeżeli wolisz powierzyć projektowanie i aranżację wnętrz specjalistom to również jest dobrze trafiłeś, gdyż Przdmioteria realizuje zamówienia indywidualne wszelkiego rodzaju, od aranżacji wnętrz domowych przez biura po punkty usługowe. W ofercie sklepu można znaleźć szeroką ofertę oryginalnych produktów do aranżacji wnętrz, od mozaiki przez witraże, metaloplastykę, wyroby biżuteryjne, po rzeźby czy obrazy. Oferta sklepu jest niezwykle zróżnicowana i stale się powiększa, aby odpowiadać na potrzeby zróżnicowanej klienteli.

Oprócz gotowych produktów Przedmioteria oferuje również warsztaty, w trakcie których uczestnicy sami wykonają ciekawe przedmioty dekoracyjne. Udział w warsztatach pozwala nie tylko rozwinąć nasze zdolności manualne, lecz uwrażliwia na sztukę i kształtuje dobry smak. Chętni mogą wziąć udział w warsztatach mozaikarskich, witrażowych, tworzenia biżuterii czy malowania na jedwabiu, do udziału w tych ostatnich szczególnie zachęcamy dzieci, ale młodzież i dorośli również coś dla siebie znajdą.
Przedmioteria to także przestrzeń dla młodych twórców sztuki współczesnej, artystów i projektantów, których serdecznie zaprasza do nawiązania współpracy.
  
Dane do kontaktu:
Strona WWW: www.przedmioteria.pl
E-mail: przedmioteria@gmail.com 
Tel.: 793-770-810

Salon Expert Agnieszka Pawlik

Krótkie czy długie? Rude czy blond? Proste czy kręcone? Co będzie modne w najbliższym sezonie? Na te i inne pytania z pewnością odpowie Pani Agnieszka Pawlik, która w ramach projektu „PIERWSZY BIZNES – aktywizacja lokalnej społeczności” założyła salon fryzjerski Expert, zlokalizowany w Bielsku-Białej.

Bez względu na to czym się zajmujemy i jaki tryb życia prowadzimy, dobrze dobrana fryzura, to ten element wizerunku, który jest oceniany przez innych w pierwszej kolejności, i który bardzo mocno wpływa na nasze samopoczucie. Stąd tak ważne jest, aby odpowiednio dobrane ścięcie jak i kolor włosów były naszą wizytówką. W tej kwestii pomoc można uzyskać w Salonie Expert, który powstał z myślą o klientach i klientkach, oczekujących kompleksowej obsługi, obejmującej strzyżenie, koloryzację, modelowanie, a nawet regenerację włosów, w ofercie firmy można również znaleźć zabieg parafinowy na dłonie. Szeroki zakres usług oraz indywidualne podejście do każdego klienta i klientki to główne wyróżniki usług salonu Expert, z kolei gwarantem ich jakości jest bazowanie na wysokiej klasy produktach marki L’oreal. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej www.salonexpert.pl.

Dane do kontaktu:

Adres: ul. Filomatów 6, 43-300 Bielsko –Biała
Strona WWW: www.salonexpert.pl
Tel.: 514-664-401

Usługi pielęgnacyjno-porządkowe „DawTraw” Dawid Jarczok

Zlecasz, a my wiemy co robić!
Zajmiemy się ogrodem!
Zajmiemy się domem!
Zajmiemy się zwierzętami!

Nowopowstała firma „DawTraw” ma w swojej ofercie nie tylko szereg usług związanych z pielęgnacją zieleni, lecz także z utrzymaniem czystości w budynkach mieszkalnych i obiektach przemysłowych czy profesjonalną opiekę nad zwierzętami, która jest zapewniana przez właściciela firmy, posiadającego 15-letni staż pracy przy zwierzętach w gospodarstwie rolnym. Oferta „DawTraw” jest kierowana zarówno do klientów indywidualnych jak i instytucjonalnych, do współpracy zapraszamy również przedsiębiorstwa, dla których ofertę dopasujemy indywidualnie, według konkretnego zapotrzebowania.

Wachlarz oferowanych usług jest niezwykle szeroki, zajmujemy się m.in.:
• pielęgnacją terenów zieleni,
• koszeniem trawy (opcjonalnie z wywozem),
• zakładaniem trawników, odchwaszczaniem, nawożeniem,
• dokonywaniem nasadzeń,
• przycinaniem drzew, krzewów,
• wycinką drzew, krzewów, przygotowaniem drewna opałowego,
• grabieniem liści,
• równaniem terenu,
• czyszczeniem elewacji, kostki brukowej itp.,
• zabezpieczaniem przed korozją elementów drewnianych i stalowych,
• odśnieżaniem,
• sprzątaniem mieszkań, biur.

Nie sposób wymienić każdą z usług, firma dołoży wszelkich starań, aby sprostać nawet najbardziej wymagającym klientom i pomóc im stworzyć w swoim otoczeniu  odpowiedni klimat, zachęcający do relaksu i odpoczynku.

Dane do kontaktu:
Adres: ul. Dumki 21, 43-300 Bielsko-Biała
Strona WWW www.dawtraw.pl          
E-mail: dawid.jarczok@onet.pl
Tel.: 515 551 398

BI4C Michał Żyła

Czy prowadzona przez Państwa firma potrzebuje kompleksowych i efektywnych rozwiązań z dziedziny IT? Jeżeli tak, to dobrze Państwo trafili, BI4C to prywatna firma, specjalizująca się w Outsourcingu IT i usługach Biznes Intelligence.

Outsourcing IT to przekazanie prowadzenia działu informatycznego firmie zewnętrznej - obecnie niezwykle popularna i efektywna strategia w zarządzaniu przedsiębiorstwem, polegająca na oddaniu innemu przedsiębiorstwu zadań niezwiązanych bezpośrednio z podstawową działalnością firmy, dzięki czemu może ona skupić swoje zasoby i środki finansowe na tych obszarach, które stanowią podstawę jej działań, i w których osiąga przewagę konkurencyjną. Z kolei Business Intelligence to pojęcie o bardzo szerokim znaczeniu. Najbardziej ogólnie można przedstawić je jako proces przekształcania danych w informacje, a informacji w wiedzę, która może być wykorzystana do zwiększenia konkurencyjności przedsiębiorstwa.
Usługi BI4C świadczone są głównie na terenie województwa śląskiego, a w zależności od potrzeb klientów mogą mieć charakter usług jednorazowych, okresowych lub stałych. Głównym zainteresowaniem firmy jest dostarczanie kompleksowych rozwiązań informatycznych w zakresie funkcjonowania małej i średniej firmy. Elastyczny cennik pozwala na dopasowanie optymalnego rozwiązania w stosunku do potrzeb klientów, gwarantując tym samym wysoki wskaźnik jakości oferowanych usług informatycznych za rozsądną cenę.

Dane do kontaktu:
Adres: Rudnik, ul. Kręta 15, 43-419 Hażlach
Strona WWW: http://bi4c.pl
E-mail: mzyla@bi4c.pl

Pracownia Psychoedukacji i Rozwoju Osobistego „Interakcje” Anna Górka

Szukasz inspiracji do rozwoju osobistego i zawodowego? Jeżeli tak, to zapraszamy do skorzystania z oferty Pracowni Psychoedukacji i Rozwoju Osobistego „Interakcje”. Pracownia powstała w maju 2012 roku i jest efektem dotychczasowych wieloletnich doświadczeń zawodowych właścicielki – Pani Anny Górki – związanych z realizacją usług psychologicznych, szkoleniowych i doradczych na rzecz klienta indywidualnego, organizacji biznesowych, publicznych oraz sektora pozarządowego.
Pracownia jest przestrzenią rozwoju i kreatywnych rozwiązań, powstała, aby pomagać w dążeniu do lepszego rozumienia i realizowania swoich potencjałów i możliwości, a jakość usług wyznaczana jest przez nieszablonowe, kompleksowe i holistyczne podejście do zadań, co z kolei inspiruje i motywuje do zmian. Klienci decydując się z Pracownią stają się partnerem relacji, której celem jest rozwój zasobów, konstruktywna zmiana i świadome inwestowanie we własny potencjał.
W ramach działalności wykorzystywane są innowacyjne metody pracy oraz rozmaite aktywności twórcze, które są fundamentem refleksji, zmiany rozwojowej i podniesienia jakości życia.
Oferta firmy bazuje na szkoleniach z zakresu umiejętności społecznych i osobistych, w ofercie znajdują się również szkolenia z zakresu rozwijania umiejętności menedżerskich, obsługi klienta czy kompetencji organizacyjnych. Specjalną ofertę przewidziano dla kadry menedżerskiej – trening EEG Biofeedback, który przyczynia się do redukcji stresu, poprawy kreatywności czy ułatwia koncentrację.
Dodatkowymi obszarami działań są warsztaty rozwoju osobistego, psychoterapia, diagnoza psychologiczna oraz specjalistyczna terapia metodą EEG Biofeedback. Zapraszamy do zapoznania się z całą ofertą Pracowni „Interakcje” www.interakcje.org.pl

Dane do kontaktu:
Adres: 43-300 Bielsko-Biała, ul. Barlickiego 15/38-39
Strona WWW: www.interakcje.org.pl
E-mail: kontakt@interakcje.org.pl
Tel.: 537 427 333

Protwist Dorota Banasik

Szybkość! Oryginalność! Pasja! – co łączy te trzy słowa? Oczywiście Protwist, firmę, której właściciele...
...nie lubią tracić czasu na nieskuteczne rozwiązania i nie wyobrażają sobie sytuacji, w której sami oferują coś czego sami nie zdążyli sprawdzić i nie przekonali się o skuteczności.
...lubią się wyróżniać z tłumu, odkrywać nowe możliwości i umożliwiać ich stosowanie innym.
...uwielbiają fotografię, która nie tylko ciekawie przedstawia przedmiot, ale pokazuje również wszystkie jego szczegóły.

Te trzy słowa to fundament, na którym zostala zbudowana idea firmy Protwist. Jej właściciele połączyli pasję do robienia zdjęć z nowoczesnymi możliwościami technologicznymi, dzięki którym można robić płynne i precyzyjne zdjęcia obrotowe. Na takiej fotografii można oglądać produkty tak, jakby się trzymało je w dłoniach. Oferowane usługi realizowane są na najwyższej jakości sprzęcie – aparatach i obiektywach Canona, oświetleniu Bowens i Elinchrom, osprzęcie Manfrotto oraz systemie do fotografii obrotowej o nośności do 250 kg. Dzięki temu można wykonywać zdjęcia produktów, które w dużej mierze zwiększą konkurencyjność firmy oraz wyróżnią jej ofertę na tle konkurencji i docelowo przyczynią się do sukcesu firmy.
Poza zdjęciami Protwist to także profesjonalne projektowanie graficzne, przygotowanie do druku, tworzenie stron internetowych i materiałów multimedialnych. Dodatkowo firma posiada szereg kontaktów z profesjonalistami wielu dziedzin, więc żądne zlecenie nie jest dla niej niewykonalne, wręcz przeciwnie, stanowi wyzwanie.

Dane do kontaktu:
Adres: Cieszyńska 365, 43-382 Bielsko-Biała.
Strona WWW: http://www.protwist.pl
E-mail: kontakt@protwist.pl
Tel.: 33 472 05 64, 600 433 973

ENG4U Aleksandra Kufel

Firma ENG4U to:
-najnowocześniejsze metody, nauczania,
-szeroki wybór poziomów, zaawansowania
-indywidualne podejście do klienta,
-elastyczność czasowa,
-mobilność.

English? No problem!  Z firmą ENG4U jest to możliwe. Oferowane przez firmę zajęcia rozwijają wszystkie cztery sprawności kompetencji lingwistycznej:
-mówienie,
-pisanie,
-rozumienie ze słuchu,
-czytanie.

 

Celem prowadzonych przez firmę zajęć jest udoskonalenie umiejętności porozumiewania się w języku angielskim w sytuacjach życia codziennego i zawodowego oraz poszerzenie zasobu słownictwa, poprawę znajomości gramatyki i funkcji językowych. Oferta firmy obejmuje kilka modułów:

1. Business English – język angielski z elementami języka specjalistycznego z różnych dziedzin zawodowych (biznes, administracja, turystyka) oraz wykorzystanie języka angielskiego w trakcie negocjacji, rozmowy telefonicznej, dyskusji czy prezentacji.
2. SITA – wykorzystanie stanu relaksu, który skutecznie wpływa na skuteczność zapamiętywania słów i zwrotów. Dzięki tej metodzie tempo uczenia się jest kilkakrotnie szybsze. Ta metoda jest szczególnie polecana osobom przygotowującym Siudo egzaminów.
3. Tłumaczenia pisemne oraz ustne – tłumaczenia w zakresie języka ogólnego oraz specjalistycznego (handlowego, ekonomicznego, marketingowego itp.)
4. Kursy konwersacyjne – organizacja debat umożliwiających wykorzystanie użytecznych zwrotów czy praktycznej gramatyki.
5. Standardowe kursy języka angielskiego dla osób w różnym wieku.

W trakcie zajęć gwarantujemy opiekę lektorów, wyposażoną salę do zajęć, specjalistyczne pomoce naukowe oraz  zdrowe przekąski i napoje podczas zajęć.

Dane do kontaktu:
Adres: ul. Piłsudskiego 59, Łodygowice
Strona WWW: www.eng4u.eu
Tel.: 792 393 191

Ale Gra Katarzyna Luzar

Według Arystotelesa muzyka nie tylko łagodzi, ale wręcz uszlachetnia obyczaje. Muzyka jest częścią naszego życia, towarzyszy nam w wielu ważnych etapach czy momentach, a każdy ma ulubione utwory, do których wraca z sentymentem, i które przywołują miłe wspomnienia. Firma Katarzyny Luzar – Ale Gra – zajmuje się muzyką w sposób kompleksowy, w ofercie można znaleźć nie tylko usługi przygotowania oprawy muzycznej wybranego przez nas wydarzenia czy krótkie pliki muzyczne, lecz również indywidualne lekcje muzyki oraz warsztaty muzyczne.

Bogaty repertuar, z którego korzystają muzycy Ale Gra umożliwia stworzenie odpowiedniej atmosfery bądź tła muzycznego konkretnego wydarzenia. W zależności od sezonu jak i rodzaju uroczystości w repertuarze mogą znaleźć się też kolędy, piosenki świąteczne, okazjonalne, ludowe, istnieje także możliwość skomponowania okazjonalnego utworu np. na rocznicę ślubu czy jubileusz.

W ofercie firmy znajdują się również pliki dźwiękowe, które mogą być wykorzystywane w krótkich formach takich jak reklamy, spoty radiowe, dzwonki do telefonów czy alerty w laptopach; edukacja muzyczna w zakresie podstaw teoretycznych, emisji głosu czy nauki gry na fortepianie, skrzypcach oraz gitarze oraz grupowe warsztaty muzyczne dla dzieci, obejmujące ćwiczenia ruchowo-przestrzenne, zabawy rozwijające słuch muzyczne i inne. Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą firmy na http://alegramusic.pl 

Dane do kontaktu:
Strona WWW: http://alegramusic.pl
E-mail: k.luzar@gmail.com
Tel.:  600 478 250

Niepubliczne Przedszkole "Kubusiowa Kraina" Halina Dziadek

Czy Kubuś Puchatek zajada się tylko miodem? W co lubi się bawić Tygrysek? Kogo jeszcze można spotkać w Kubusiowej Krainie? Odpowiedzi na te i inne pytania maluchy i ich rodzice mogą znaleźć w Pruchnej, w Niepublicznym Przedszkolu "Kubusiowa Kraina", które 1 sierpnia br. otwarło swoje progi dla małych klientów. 

Ideą powstania „Kubusiowej Krainy” była chęć stworzenia miejsca przyjaznego, wesołego i rozwijającego indywidualne umiejętności dziecka. Cel działalności „Kubusiowej Krainy” to nie tylko zapewnienie profesjonalnej opieki nad dziećmi czy poczucia bezpieczeństwa, lecz także wszechstronne wychowanie i przygotowanie do szkoły, co jest możliwe dzięki wyposażeniu o wysokim standardzie oraz szerokiemu wachlarzowi zajęć dodatkowych.
Niezwykle bogate wyposażenie przedszkola zapewnia dzieciom możliwość wspólnej zabawy w bezpiecznych warunkach, dostosowanych do ich potrzeb, a dzięki nowoczesnym i trwałym zestawom do zabaw tematycznych dzieci mogą rozwijać się w zakresie aktywności społecznej, przyrodniczej, zdrowotnej, językowej, matematycznej, plastyczno-technicznej, słuchowej, muzycznej czy ruchowej. Dodatkowo, preferujemy zabawki drewniane, które są bezpieczne i jak żadne inne pobudzają dziecięcą wyobraźnię. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do zapoznania się z ofertą „Kubusiowej Krainy”.

Dane do kontaktu:
Strona WWW: http://www.kubusiowakraina.pl
E-mail: krainakubusia@gmail.com
Tel.: 33 8573837, 511385206.

 

Biuro Podróży "KARDAMON" Ewelina Stasiaczek

Jak zaledwie  odrobina dobrze dobranych przypraw potrafi zmienić  charakter potrawy, tak poznawanie świata w jego różnorodności nadaje życiu niepowtarzalny smak

Powyższe zdanie to motto kolejnej firmy powstałej w ramach projektu – Biura Podróży „Kardamon”, które jest efektem połączenia pasji podróżowania, doświadczenia w branży turystycznej oraz wieloletniej praktyki w obsłudze i realizacji wypoczynku. Główną motywacją właścicielki – Pani Eweliny Stasiaczek - jest staranne dopasowanie oferty do indywidualnych oczekiwań klientów, stąd szeroka gama propozycji, wśród których można znaleźć zarówno ekonomiczne wyjazdy dla turystów, poszukujących przede wszystkim niskiej ceny, jak i egzotyczne wyprawy, dla najbardziej nawet wymagającego podróżnika.
Oferta biura podróży obejmuje nie tylko wczasy czy wycieczki objazdowe, lecz również wyjazdy narciarskie, rejsy czy oferty dla dzieci i młodzieży. Ponadto na stronie internetowej www.kardamontravel.pl codziennie można znaleźć nowe oferty Last Minute, zamówić bilety lotnicze, wykupić ubezpieczenie turystyczne czy dokonać rezerwacji miejsc parkingowych przy lotniskach itp.
„Kardamon” cały czas się rozwija, a jego właścicielka dba, aby oferta była różnorodna, i atrakcyjna, a wypoczynek klientów bezpieczny. Touroperatorzy współpracujący z biurem są bardzo dokładnie dobierani, preferowane są jedynie znane i renomowane firmy, posiadające stosowne pozwolenia oraz ubezpieczenia na organizację wypoczynku, aby klient miał 100% pewność oraz gwarancję udanego wypoczynku.

Dane do kontaktu: 
Strona WWW: http://www.kardamontravel.pl
Email:biuro@kardamontravel.pl 
Tel./fax: 33 822 34 33 
 

Odzież specjalistyczna STIGMA Joanna Gruca

W jaki sposób przekształcić pasję w dobrze prosperującą firmę? Jak połączyć dwa całkowicie odmienne zainteresowania w jednej firmie oraz z sukcesem rozwijać? Na te pytania z pewnością potrafi odpowiedzieć kolejna Uczestniczka Projektu „PIERWSZY BIZNES-aktywizacja lokalnej społeczności”  – Pani Joanna Gruca, która w założonej firmie STIGMA połączyła dwie na pierwszy rzut oka różne dziedziny: szycie oraz kolarstwo. Założenie działalności gospodarczej, łączącej te dwie branże było naturalną konsekwencją wieloletniego rozwoju oraz systematycznego dążenia do celu.

Projektowanie ubrań to dla Pani Joanny wielka frajda, sposób na wyrażenie swojego potencjału oraz chęć zaspokojenia wysokich wymagań przyszłych użytkowników. Sam proces tworzenia odzieży sportowej jest wieloetapowy, lecz najważniejszym etapem  jest projektowanie, w trakcie którego wykorzystywane jest nie tylko własne doświadczenie, lecz przede wszystkim uwagi oraz sugestie samych użytkowników. Głównymi cechami ubrań STIGMA są najwyższej jakości materiały, starannie dobrane dodatki czy zaawansowany krój, a także oryginalny design, wyróżniający produkty SIGMY na tle konkurencji.

Celem firmy jest produkt doskonały, stąd ciągła chęć rozwoju, realizowana poprzez systematyczne badanie rynku, wszystko po to, aby oferowane produkty sprostały nawet najbardziej wymagającym użytkownikom.
 

Dane do kontaktu: 
Strona WWW: http://www.stigmaracewear.com 
E-mail  info@stigmaracewear.com 
Tel. 664 969 277

Szkolenia i Programowanie Obrabiarek CNC dr inż. Bogusław Pytlak

 

Gospodarka rozwija się coraz prężniej oraz wymaga coraz szybszego i bardziej precyzyjnego wytwarzania. Coś co kiedyś wymagało wielu godzin obróbki teraz jest możliwe w stosunkowo krótkim czasie dzięki rozwojowi konstrukcyjnemu obrabiarek oraz możliwości ich programowania. Właśnie tą dziedziną zajmuje się pierwsza z prezentowanych firm - Szkolenia i Programowanie Obrabiarek CNC - założona przez Pana Bogusława Pytlaka, której siedziba znajduje się w Hecznarowicach.

Fundamentem firmy jest wieloletnie doświadczenie jej właściciela, który od ponad 10 lat zajmuje się obrabiarkami CNC, ze specjalizacją w układach sterowania rodziny SINUMERIK firmy Siemens. Wyniki zrealizowanych przez Pana Bogusława Pytlaka projektów zawarte zostały w książce „Elastyczne Programowanie Obrabiarek”, wydanej w 2011r. Trzon działalności to szkolenia z zakresu programowania i obsługi obrabiarek CNC, firma oferuje również usługi doradztwa technologicznego czy pisania programów sterujących, wykonawczych czy parametrycznych, zgodnie z wymaganiami klienta. Firma zajmuje się również zleceniami serwisowymi. Więcej szczegółów na www.cnc-pytlak.pl

Dane do kontaktu: 
Adres: 43-330 Hecznarowice, ul. Odsole 119 
Strona WWW: www.cnc-pytlak.pl 
E-mail kontakt@cnc-pytlak.pl 
Tel. 508 982 164

MAPA SERWISU         KONTAKT
web: LONTIA